niedziela, 22 stycznia 2012

Wgrywanie rom - systemów operacyjnych do Dell Axim x51v.

WSZYSTKIE OPERACJE NA WŁASNYM URZĄDZENIU WYKONUJESZ NA SWOJĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. AUTOR POSTU NIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA STRACONE DANE, USZKODZENIE URZĄDZENIA POWSTAŁE W TRAKCIE AKTUALIZACJI SYSTEMU. W TRAKCIE WGRYWANIA NOWEGO SYSTEMU WSZYSTKIE DANE UŻYTKOWNIKA SĄ KASOWANE.

Kupiłem za śmieszne pieniądze Dell Axim x51v. W urządzeniu był wgrany system Football'a A08, ale ja chciałem wgrać inny system - nowszy niż Windows Mobile 6.1. O wyborze romu można przeczytać TUTAJ.
Procedura wgrywania romu znajduje się na forum elektroda.pl. Podam teraz opis dostosowany do systemów operacyjnych dostępnych min. na Internecie lub na mojej stronie. Aby bezpiecznie wykonywać aktualizację systemu operacyjnego należy mieć sprawną i naładowaną baterię oraz kartę SD.

  • Ściągamy system ( rom ), który nas interesuje. Rozpakowujemy go i otrzymujemy pliki z systemem:
  • Obydwa pliki kopiujemy do głównego katalogu sformatowanej karty SD.
  • Wkładamy kartę do PDA.
  • Uruchamiamy komputerek trzymając cały czas przycisk załączający WiFi oraz Power oraz na chwilę naciskamy przycisk reset zabudowany z tyłu urządzenia.
  • Powinien pojawić się bootloader a po krótkiej chwili na wyświetlaczu pojawi się plik z aktualizacją systemu.
  • Następnie wciskamy środkowy przycisk joysticka dwukrotnie.
  • Rozpocznie się odczyt pliku z karty, pojawi się suma kontrolna w dwóch linijkach (wpisy powinny być takie same), następnie rozpocznie się aktualizacja pamięci ROM. Całość operacji trwa parę minut. W tym czasie nie wolno nic robić z urządzeniem.
  • Po zakończeniu aktualizacji PDA poprosi o naciśnięcie przycisku Power i Reset równocześnie celem restartu.

DiAd_K_AximX51v_WM6_A03EN.nb0
DiAd_K_AximX51v_WM6_A03EN_nb0.crc
Po tych operacjach można cieszyć się nowym systemem operacyjnym na Dell Axim x51v. Autor postu na elektroda.pl powołuje się na źródło: http://www.mobilitysite.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz