środa, 7 października 2020

Naprawa opadniętej klapki wlewu paliwa w Skoda Fabia III

Dzisiaj wyjaśnię, jak należy naprawić sobie opadniętą klapkę wlewu paliwa w Skoda Fabia III. Owo uszkodzenie zdarzyło mi się już dwa razy, a samochód ma przebieg 80 000 km. Pierwszy raz udałem się do ASO, przekonany, że mam jeszcze gwarancję na samochód. Pomyliłem się i naprawa kosztowała mnie 1 godzinę pracy serwisu. Drugi raz uszkodzenie naprawiłem sam, a naprawa jest banalnie prosta i zajmuje średnio 20 min.

Najpierw trzeba odkręcić jedną śrubę przy bolcu zamknięcia baku.


 Kolejnym krokiem jest wyciągnięcie plastiku z drzwiczkami z wnęki. W tym celu należy chwycić plastik przy bolcu zamka i pociągnąć. Plastik może stawiać opór, wokół wlewu jest uszczelka, która też go trzyma.

 Po wyciągnięciu będzie wysuwał się wężyk od odwodnienia, jest on luźny więc bez obaw można go pociągnąć. Kolejnym krokiem jest wsadzenie wypadniętego bolca na miejsce. Na koniec trzeba poskładać wszytko tj. wsadzić rurkę odwadniającą do otworu i od strony zawiasu drzwiczek wsadzić plastik, dopasować przy wlewie i wkręcić wkręt. Robota banalnie prosta, a w serwisie straciłem 2,5 h (przyjęcie samochodu, naprawa, zwrot samochodu).

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza